Jak pielęgnować włosy latem i chronić je przed słońcem

O włosy dbamy cały rok, ale szczególnej opieki potrzebują one zimą i latem. To właśnie w te pory roku w polskim klimacie nasze kosmyki są bardziej uwrażliwione. Styliści salonów Milek Design podpowiadają, jak dbać o włosy latem i cieszyć się ich blaskiem każdego dnia.

Pielęgnacja w salonie

Pomyśl o regeneracji włosów już podczas ostatniej przed wyjazdem na urlop wizyty w salonie. Podczas strzyżenia lub koloryzacji skonsultuj ze Stylistą indywidualnie dopasowaną do Twoich potrzeb regenerację. Dodatkowo skorzystaj z sauny, która do zabiegów jest bezpłatna. Takie działanie pozostawi zdrowe i lśniące włosy na długo.

Ochrona pod ręką

Koniecznie w torbie plażowej noś ze sobą produkt chroniący włosy przed wysoką temperaturą i słoną wodą. Przed kąpielą słoneczną spryskaj włosy spray’em ochronnym i plażuj beztrosko. Po powrocie do hotelu umyj włosy szamponem z serii słonecznej i nałóż odżywkę. Dzięki takim zabiegom unikniesz trwałych uszkodzeń struktury włosa, Twoje kosmyki po powrocie do domu nie będą przesuszone i nie będziesz zmuszona do drastycznego cięcia.

Naturalna sauna

Słońce wykorzystaj nie tylko do uzyskania pięknej opalenizny, użyj go jako naturalną saunę. Na umyte szamponem i osuszone ręcznikiem włosy nałóż odżywkę lub nawet silną maskę pielęgnacyjną. Zawiń włosy w folię i pozostaw na 15-20 minut, a po upływie tego czasu spłucz.


Trzymaj się tych kilku kroków, na wakacjach zadbaj nie tylko o ochronę ciała ale także włosów, a po powrocie nie będziesz musiała ich „ratować”. Leć na urlop i miej spokojną głowę 😜

Zarezerwuj wizytę