Z czarnego do blondu

Jesteś posiadaczką bardzo ciemnych włosów, a marzysz o słonecznym blondzie? Dobry fryzjer damski jest w stanie zrobić prawie wszystko – ważne jednak, by trzymać się kilku podstawowych zasad, które pozwolą Twoim włosom przetrwać taką metamorfozę.Joanna Horodyńska_Ambasadorka FIBREPLEX_Konferencja prasowa FIBREPLEX_Schwarzkopf Professional_2_2

Po pierwsze… raz, a dobrze!

Wbrew powszechnemu przekonaniu lepiej raz wykonać zabieg rozjaśniający niż stopniowo rozjaśniać włosy baleyage’m. W ten sposób zniwelujemy ryzyko pojawienia się różnicy w kolorze odrostu, środka włosów i końców.

FIBREPLEX_Before_ 2 FIBREPLEX_After_ 2

Po drugie… nic nie ukrywaj.

Stylista musi dokładnie poznać Twoją historię koloryzacji – jeśli przez wiele lat farbowałaś włosy produktami domowymi, koniecznie  o tym powiedz! W takim przypadku rozjaśnienie włosów może być bardzo trudne.

FIBREPLEX_Before_ 1 FIBREPLEX_After_ 1

Po trzecie… przygotuj się.

Jeśli rozważasz rozjaśnienie włosów, dobrze jest przygotować  się wcześniej do takiego zabiegu. Przez pewien czas farbuj tylko odrosty nie przeciągając farby na końce.  Możesz farbować je produktem bez amoniaku, który szybko się wypłukuje. Nie używaj jednak trwałej farby! W przeciwnym razie włosy będą się trudniej i dłużej rozjaśniać.

FIBREPLEX_Before_ 3 FIBREPLEX_After_ 3

Po czwarte… wybierz dobrego stylistę.

Brzmi to banalnie, ale taka metamorfoza to naprawdę wielkie wyzwanie dla fryzjera – upewnij się, że wybrany przez Ciebie salon korzysta z najlepszych preparatów, a fryzjerzy są przeszkoleni w zakresie takich zabiegów.

Joanna Horodyńska_Ambasadorka FIBREPLEX_Konferencja prasowa FIBREPLEX_Schwarzkopf Professional_1_2

Po piąte… pielęgnacja!

Walka o piękne blond włosy nie kończy się po wyjściu z salonu fryzjerskiego. By efekt utrzymał się na dłużej, konieczna jest dalsza pielęgnacja. Pamiętaj, że taka metamorfoza to mocna ingerencja w strukturę włosa – teraz musisz zadbać o jego rekonstrukcję. Zainwestuj w dobre produkty pielęgnacyjne (silną maskę), a raz na jakiś czas skorzystaj z regeneracji z użyciem sauny w salonie fryzjerskim.

Zarezerwuj wizytę