Ombre & Sombre – dowiedz się, który efekt jest dla Ciebie najlepszy

Czas na sombre. Ratunku! A może jednak ombre?

Od dawna wiadomo, że jeśli chcesz nieznacznej zmiany koloru włosów, wybór padnie na ombre. To must have, jak trend w świecie mody na małą czarną. Szukasz inspiracji, wpisujesz ombre. Wyskakuje tysiąc odpowiedzi – ombre, sombre, blonde. Spokojnie, już wyjaśniamy.

Zjawiskowe Ombre w wykonaniu Milek Design

Ombre-Sombre, czyli na czym polega różnica

Jako pierwsza pojawiła się koloryzacja ombre.

Ombre – wersja zakładająca ciemniejszy kolor odrostu, a pozostawiająca jaśniejsze o kilka tonów końce

Efekt przejścia jest zdecydowanie widoczny. Często łączonymi kolorami do ombre są brąz z jasnymi blondami. Tu właśnie często pojawia się niechęć niektórych Pań do tak wyrazistych efektów. O ile trend ombre króluje już kilka lat, o tyle dosyć niedawno pojawiła się wersja delikatniejsza- sombre.

 

ombre w milek design, ombre na dlugich wlosach

Sombre, czyli delikatna wersja ombre

Sombre pojawiło się „na salonach” w zeszłym roku. Nazwa w dosłownym tłumaczeniu oznacza „soft ombre”, czyli jak można się domyślić, delikatniejszą wersję ombre. Koloryzacja ta zakłada pozostawienie włosów przy nasadzie w naturalnym kolorze, a końce rozjaśniamy o jeden-dwa tony. Kontrast na włosach pozostaje bardzo delikatny, a sam efekt jest bardzo naturalny.

Dla kogo ombre, a dla kogo sombre – czyli dla każdego coś dobrego

Różnice to nie tylko efekt końcowy koloryzacji ombre i sombre.

U brunetek znacznie lepiej sprawdzi się ombre, ponieważ ich naturalny kolor włosów stworzy większy kontrast z kolorem naniesionym przez stylistę. Sombre natomiast można zastosować na niemal każdym kolorze włosów. Zdecydowanie sombre, w przeciwieństwie do ombre, polecane jest blondynkom i w przypadku włosów jasnych, będzie dawało naturalny, świetlisty efekt.

Posiadaczkom włosów normalnych lub gęstych, stylista przed zrobieniem ombre powinien włosy odpowiednio wycieniować. Jeśli masz gęste włosy, powinny być wycieniowane w taki sposób, by dodać fryzurze lekkości. Włosy normalne powinny być strzyżone delikatnie, techniką, która dodaje objętości. Ombre ma wyglądać jakby czesał cię wiatr. Proste linie włosów, proste, ciężkie grzywki zdecydowanie nie sprawdzą się przy ombre. Inaczej jest w przypadku sombre – delikatne refleksy często nakładane są już nieco poniżej nasady. Taki zabieg optycznie dodaje włosom objętości.

 

Wykonywanie pięknego ombre na bardzo długich włosach w Milek Design

Jak często u stylisty, aby utrzymać efektowne ombre lub sombre?

Obydwie koloryzacje są bardzo praktycznym rozwiązaniem dla Pań, które z różnych powodów nie mogą pojawiać się u stylisty raz w miesiącu. W przypadku ombre i sombre uzyskany efekt należy odświeżać raz na 2-3 miesiące.

 

Jak stylizować włosy z efektem ombre i sombre?

Przede wszystkim pamiętaj, że im dłuższe masz włosy, tym efektowniejsze sombre! Pięknie wyglądają loki i fale zrobione „na mokro”. Nie unikaj również wysoko wiązanych koków tzw. cebul i końskich ogonów. Twoja fryzura ma być naturalna i delikatna. Muśnij włosy odrobiną olejku – pięknie je nabłyszczy i wydobędzie głębię koloru.

Sombre w Milek Design

Dla jakich włosów najlepsze ombre, a dla jakich sombre?

Pamiętaj: sombre to świetna propozycja dla Pań posiadających cienkie włosy. Taki efekt koloryzacji doda objętości i lekkości włosom. Jest to też alternatywa dla kobiet, które nie chcą diametralnej zmiany koloru włosów, a marzy im się po prostu coś nowego.

Sombre to świetne rozwiązanie dla kobiet o krótszych włosach; o tyle efekt ombre nie byłby u nich tak bardzo widoczny. Ombre sprawdzi się za to, najlepiej w przypadku włosów długich i o średniej długości.

Jeśli boisz się o swoje delikatne włosy, zapytaj stylistę jaki rodzaj „ochrony” możecie dodać do koloryzacji. Możemy chronić Twoje włosy dzięki dodaniu do mieszanki koloryzującej regeneracji olaplex.

 

Pamiętaj, że włosy rozjaśniane wymagają intensywnej pielęgnacji. Po każdym myciu włosów stosuj nawilżającą odżywkę. Dwa razy w tygodniu daj włosom dużą dawkę odżywienie i użyj regenerującej maski do włosów. Warto wybrać się także do stylisty na profesjonalny zabieg regeneracyjny. Polecamy intensywnie odżywczą rekonstrukcję Joico. Zobacz na naszym blogu artykuł : rekonstrukcja Joico.

Ombre czy sombre - zobacz co jest dla Ciebie?

Ronze, blonde, splashlights, babylights? Rodzajów koloryzacji jest tak dużo, że można stracić rachubę. Znudziło Ci się klasyczne ombre i delikatniejsze sombre? Sprawdź, która z nowości koloryzacyjnych będzie dla Ciebie idealna.

 

 

Zarezerwuj wizytę