Dekoloryzacja włosów blogerki Uli „Mymoodbook”

Słowo dekoloryzacja u większości osób powoduje gęsią skórkę. Kojarzy się nam z ogromnym spustoszeniem we włosach 🙂 Czasem jednak warto zaufać styliście i poddać swoje włosy metamorfozie jak blogerka Ula Mymoodbook.

Od ciepłego, bursztynowego blondu po różowe pasemka, przez platynowy blond do chłodnego blondu.

Każda wizyta Uli w Milek Design to zdecydowanie dobra metamorfoza! Styliści Tomek i Asia z Hożej podczas każdej wizyty dbają o idealne dobranie rodzaju koloryzacji do potrzeb Uli oraz do kondycji włosów. Przekonaj się, że dekoloryzacja nie taka straszna jak ją malują i zobacz jak zmieniały się włosy Mymoodbook w Milek Design 🙂

Zacznijmy od początku.


Kim jest Mymoodbook?

Blogerka Ula "Mymoodbook"

„Warszawska Krakuska z góralskim temperamentem. Skrajna estetka i czcicielka chaosu. Wielbicielka wina, mody, ciepłych krajów z piaszczystymi plażami i swojego najprzystojniejszego ukochanego. W wolnych chwilach modelka, w szybszych projektantka i twórca marki Sweet Revenge.”

Dekoloryzacja włosów blogerki Uli "Mymoodbook"

Ula jest stałą klientką Milek Design. Od lat jej włosami zajmuje się Tomek z Hożej oraz Asia z Hożej.


Jak to się zaczęło? Jak wyglądała pierwsza wizyta?

A zaczęło się od dekoloryzacji. Kolor, z którym przyszła do salonu Ula nie spełniał jej oczekiwań.

Na początku wyjaśnijmy może co to w ogóle jest dekoloryzacja.

Dekoloryzacja włosów blogerki Uli "Mymoodbook"


Czym jest dekoloryzacja?

Dekoloryzacja, mówiąc najprościej jest ściągnięciem pigmentu z włosów. I nie ma znaczenia, czy mówimy o włosach już farbowanych, czy o naturalnych. Cała koloryzacja składa się z dwóch etapów: dekoloryzacji, czyli ściągnięciu aktualnego pigmentu oraz koloryzacji docelowej. Koloryzacja końcowa nie zawsze jest możliwa do osiągnięcia od razu po dekoloryzacji. Wiele czynników ma na to wpływ, m.in. rodzaj farb używanych w poprzednich koloryzacjach, poziom jasności, jaki chcemy osiągnąć czy też szybkość rozjaśniania się włosów.

 


Jakie są przeciwwskazania?

Nie każdy może poddać swoje włosy dekoloryzacji. Nie powinno się dekoloryzować włosów, gdy:

✔ myłaś w dniu dekoloryzacji swoje włosy

✔ skóra głowy jest podrażniona, zaczerwieniona, ma rany

✔ włosy są po trwałej ondulacji lub prostowaniu keratynowemu

✔ włosy są zniszczone, osłabione, przesuszone i uwrażliwione

✔ jesteś w ciąży

 

Także po dekoloryzacji powinno unikać się kilku rzeczy:

➡ nie powinnaś wykonywać po dekoloryzacji trwałej ondulacji i prostowania keratynowego

➡ nie powinnaś używać produktów oczyszczających oraz ziołowych do włosów

Włosy dekoloryzowane są bardzo uwrażliwione. Winę za taką kondycję włosów ponosi zawarty w proszku rozjaśniającym silny amoniak. Włosy są bardzo obciążone składnikami chemicznymi.


Jak dbać o włosy po dekoloryzacji?

Należy pamiętać, aby po dekoloryzacji używać delikatnego szamponu do włosów oraz zadbać o silne odżywienie w postaci masek (minimum 1-2 razy w tygodniu) i odżywek (po każdym myciu). Znajdź swoją ulubioną maskę do włosów tutaj 🙂 Warto także podczas dekoloryzacji poprosić stylistę o dodanie do mieszanki dekoloryzującej regeneracji olaplex lub fibreplex. Ochroni ona pasma oraz zabezpieczy włosy przed działaniem szkodliwych składników rozjaśniaczy. Odpowiednia pielęgnacja włosów po dekoloryzacji wpłynie na ich dobrą kondycję. Warto wybrać się na profesjonalna regenerację do stylisty. Ampułka regeneracyjna w połączeniu z sauną na włosy może zdziałać cuda.


Za pierwszym razem włosami Uli zajmowała się stylistka Asia z Hożej. Sprawdź co Asia z Hożej uwielbia we fryzjerstwie na naszej stronie. Podczas tej wizyty blogerka przyszła do salonu z ciepłym, karmelowym blondem. Naszym celem było osiągnąć coś innego, szalonego. Padło na róż. Zmiana koloru wymagała dużo pracy i cierpliwości. Ale efekt był fantastyczny. I tak Ula już została w Milek Design. Zakochana w swoim nowym kolorze.

Kolejne wizyty za każdym razem przynosiły świetny efekt. Podczas kolejnej wizyty włosami Uli zaopiekował się Tomek z Hożej. Dowiedz się więcej o Tomku z Hożej wchodząc na opis na naszej stronie. Przez róż na włosach, po chłodne, srebrne kosmyki, aż do naturalnego blondu.

 

Dekoloryzacja jest zabiegiem, który w znacznym stopniu może osłabić kondycję włosów. Ula, podczas każdej dekoloryzacji prosiła stylistę o dodanie do mieszanki koloryzacyjnej odpowiedniej regeneracji.

Użycie Olaplexu czy FibrePlexu, znacznie poprawia kondycję włosów, chroni je przed szkodliwym działaniem rozjaśniacza, nabłyszcza i wzmacnia włosy.

 Chcesz zmienić kolor włosów, ale nie wiesz, czy to się uda?

Przyjdź na bezpłatną konsultację do salonu 🙂

Wystarczy pojawić się w godzinach otwarcia salonu, a stylista wysłucha Twoich oczekiwań, zobaczy włosy i zaproponuje rodzaj koloryzacji 🙂 Prawda, że łatwe?

Zarezerwuj swoją wizytę TUTAJ


 

 

Zarezerwuj wizytę