Czy koloryzacja niszczy włosy? Obalamy 3 popularne mity na temat farbowania

Na temat koloryzacji krąży wiele mitów i to nie tylko w sieci. Przez to wiele kobiet nie decyduje się na farbowanie w obawie o zniszczenie włosów, natomiast inne eksperymentują z kolorami we własnych czterech ścianach, co często kończy się niestety porażką. Dlatego dzisiaj, czas raz na zawsze rozprawić się z mitami na temat farbowania. Zobacz najchętniej powielane nieprawdziwe informacje i przekonaj się, że farbowanie to tak naprawdę świetny zabieg – jeśli wykonuje go profesjonalista. Gotowa? Zaczynamy!

MIT 1: koloryzacja niszczy włosy

Zaczynam od mitu, który powtarzany jest najczęściej, a jednocześnie jego obalenie wcale nie jest proste i jednoznaczne. Czy farbowanie może zniszczyć włosy? Oczywiście, że tak. Jeśli jest przeprowadzone samodzielnie, nieodpowiednimi produktami i bez odpowiedniej pielęgnacji przed i po zabiegu. Natomiast, jeżeli włosy są farbowane przez profesjonalnego fryzjera, który doskonale wie co robić – koloryzacja jest bezpieczna. Produkty, na których pracujemy w salonach fryzjerskich, znacznie różnią się od tych dostępnych w drogerii. Nie mają w składzie amoniaku, za to mają naturalne składniki, które dodatkowo pielęgnują Twoje włosy, np. mleczko pszczele, ziołowe ekstrakty czy komosę ryżową. W salonie fryzjerskim nie tylko dobieramy odpowiedni odcień farby, etc., ale też – a może przede wszystkim – oceniamy stan Twoich włosów. Mocno zniszczone i przesuszone włosy niekoniecznie dobrze zareagują na farbowanie, dlatego najpierw zalecamy zawsze zabiegi regeneracyjne, które odbudowują i wzmacniają włosy.

Więcej na temat tego jak często można farbować włosy? w linku <—-

Mit 1 obalony! Koloryzacja pod okiem stylisty nie niszczy włosów.

Czy koloryzacja niszczy włosy? Obalamy 3 popularne mity na temat farbowania

MIT 2: można szybko przejść z ciemnych do jasnych włosów

Tutaj odpowiedź jest wyjątkowo łatwa – nie, nie można. Przynajmniej nie bez spowodowania zniszczeń, które bardzo trudno będzie później naprawiać. Wiele kobiet po latach noszenia ciemnych włosów decyduje się przejść na “jasną stronę mocy” i spróbować różnych odcieni blondu czy brązu. Niestety taki proces po prostu musi trochę potrwać. Niemożliwe jest, by ściągnięcie koloru i nowa koloryzacja odbyły się podczas jednej wizyty w salonie fryzjerskim – bo o tym, jak niebezpieczne jest samodzielne przechodzenie z czarnego do blondu nie muszę chyba wspominać? Zaleca się, żeby podczas jednej wizyty nie rozjaśniać włosów o więcej niż 2 lub 3 tony. Przed rozjaśnianiem specjalista określa stan wyjściowy Twoich włosów i ich kolor bazowy – by ocenić, czy zabieg będzie dekoloryzacją czy rozjaśnianiem.

  • ●  Dekoloryzacja to ściąganie pigmentu z poprzedniej koloryzacji
  • ●  Rozjaśnianie to pozbawienie włosów naturalnego pigmentuW naszych salonach przy rozjaśnianiu włosów, zawsze rekomendujemy połączenie rozjaśniacza z Olaplexem. Dzięki temu rozjaśnianie jest jeszcze bardziej bezpieczne, a włosy stają się odżywione i mocniejsze. Efekt widać od razu. Jak widzisz, zejście z

ciemnego koloru nie jest tak proste, jednak przy współpracy z profesjonalistą jest zdecydowanie warte zachodu. Piękne włosy to zdecydowanie więcej niż kolor.

Mit 2 obalony! Nie można szybko (i bezpiecznie!) przejść z ciemnych do jasnych włosów.

Czy koloryzacja niszczy włosy? Obalamy 3 popularne mity na temat farbowania

MIT 3: włosy farbowane nie potrzebują specjalnej pielęgnacji

Wierzę, że każde włosy potrzebują specjalnej pielęgnacji, bez względu na to czy są farbowane czy nie. Przecież każda z nas używa innych produktów – inaczej wygląda “normalna” pielęgnacja włosów kręconych podkreślajaca mocny skręt włosów, prostych, cienkich, etc. Dlatego również w przypadku włosów po koloryzacji warto postawić na pielęgnację specjalnie dopasowaną do ich potrzeb, m.in. nawilżający szampon. Właściwa pielęgnacja pomoże nie tylko utrzymać kolor na włosach zdecydowanie dłużej, ale też dodatkowo je odżywi, nawilży i wzmocni. Po koloryzacji Twój fryzjer zawsze powinien poinformować Cię o tym, jakich produktów powinnaś teraz używać, a których lepiej unikać. Do codziennej pielęgnacji po koloryzacji sprawdzą się produkty, które mają w składzie oleje, np. z kwiatu lotosu czy kwiatu baobabu i inne naturalne składniki, które wmzacniają i nawilżają włosy. Nie zapomnij też, by raz w tygodniu podarować swoim włosom chwilę tylko dla nich i nałożyć maskę odbudowującą, która nie tylko regeneruje włosy, ale też dodaje im naturalnego blasku. Wszystkie produkto do pielęgnacji włosów farbowanych możesz kupić m. in. w milekstore.pl

Mit 3 obalony! Włosy farbowane potrzebuję specjalnej pielęgnacji, byś mogła dłużej cieszyć się kolorem i naturalnym blaskiem.

 

Salon fryzjerski Warszawa

Planujesz koloryzację i szukasz stylisty fryzur w Warszawie? Umów wizytę w jednym z naszych salonów.

Zarezerwuj wizytę