Jak często można farbować włosy?

 

Czy możesz wyobrazić sobie coś równie przyjemnego, jak to uczucie, kiedy wychodzisz z salonu fryzjerskiego? Pięknie ułożone, idealne włosy po koloryzacji. Jest blask, jest miękkość, jest doskonały odcień. Wszystko na swoim miejscu, prawda? To uczucie uzależnia – tak twierdzą nasze klientki i cóż, wierzę im na słowo! Pojawia się jednak pytanie: jak często można farbować włosy, by ich nie zniszczyć? I czy farbowanie w ogóle niszczy włosy? Chcesz dowiedzieć się, jak jest naprawdę? Czytaj dalej! 

 

Koloryzacja włosów u kobiet  

Nowy kolor to u kobiet często zdecydowanie coś więcej – to podkreślenie kolejnego etapu jej życia, zawodowego lub prywatnego sukcesu, ważnej chwili. Dlatego ważne jest, żeby koloryzacja również była czymś więcej. Teraz, kiedy czasy farbowania włosów drogeryjnymi farbami na krześle u koleżanki mamy już za sobą (na szczęście!), możesz pozwolić sobie na profesjonalne farbowanie włosów. 

 

PS: Jeśli zastanawiasz się, gdzie znaleźć odpowiedni salon fryzjerski, warszawa jest strzałem w dziesiątkę! 

Co ile można farbować włosy? 

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od stanu włosów, dotychczasowej pielęgnacji, koloru i kilku innych czynników, które fryzjer ocenia przed podjęciem się koloryzacji. Przyjmuje się, że “średni” czas pomiędzy kolejnymi zabiegami powinien wynosić od 3 do 8 tygodni – spora rozpiętość, prawda? Mocne i zdrowe włosy mogą być farbowane zdecydowanie częściej i łatwiej jest z nimi pracować: pigment pięknie wnika w łuskę włosa, a kolor utrzymuje się odpowiednio długo. Co jednak, jeśli kobieta ma dość cienkie, łamliwe włosy? Czy wtedy stylista fryzur powinien odmówić koloryzacji? 

 

 

Farbowanie przy zniszczonych włosach 

Ustalmy już na początku, że stan włosów fryzjer zawsze ocenia przed zabiegiem i jeśli włosy są naprawdę mocno zniszczone, przed podjęciem działania zaleci najpierw odpowiednią pielęgnację, by odbudować i wzmocnić włosy, m.in. szampon nawilżający, szampon regenerujący i odżywkę wygładzającą. Przy mocno zniszczonych i przesuszonych włosach doradzamy 3-4 zabiegi regeneracyjne, które pomogą odbudować i wzmocnić włosy przed farbowaniem. 

 

Jak wybrać farbę do włosów 

Najlepiej…wcale. Rodzaj produktu do koloryzacji powinien być zawsze wybierany przez specjalistę w salonie fryzjerskim. Samodzielne farbowanie może wydawać się co prawda bardziej budżetową, a przez to dla wielu bardziej atrakcyjną, opcją, ale wcale tak nie jest. Drogeryjne farby do włosów często mają niezbyt ciekawy skład, przez co mogą również niszczyć włosy. A wtedy wizyta u fryzjera jest już nieunikniona. Nie zliczę, ile razy w swojej karierze ratowałam włosy po fatalnej w skutkach, domowej koloryzacji! Dlatego lepiej od razu zaoszczędzić sobie czasu i koloryzację wykonywać tylko w sprawdzonym i zaufanym salonie fryzjerskim. 

Skutki nieudanej koloryzacji: 

Może wydawać się, że najgorsze co może Cię spotkać w przypadku nieudanej koloryzacji to nieodpowiednio rozprowadzona farba, ale to tak naprawdę tylko wierzchołek góry lodowej skutków złego farbowania. Co jeszcze może się stać? 

  • włosy staną się suche i napuszone 
  • osłabione włosy będą kruszyć się i łamać 
  • włosy zaczną wypadać 

 

Jak ich uniknąć? 

Przede wszystkim, jeśli to już się stało, natychmiast udaj się do profesjonalisty, który zminimalizuje szkody. Jak znaleźć odpowiedniego fryzjera? Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę, np. “stylista fryzur warszawa” i wybierzesz najlepszy salon fryzjerski w Warszawie. Pamiętaj, żeby każdą koloryzację przeprowadzać w profesjonalnym salonie pod okiem specjalisty – najlepiej wciąż tego samego. Takie farbowanie jest nie tylko zdecydowanie lepsze pod względem estetycznym, ale gwarantuje Ci też pełne bezpieczeństwo. Profesjonalne produkty do koloryzacji nie zawierają amoniaku i szkodliwych substancji, zamiast tego są natomiast bogate m.in. w naturalne składniki, dzięki którym włosy są dodatkowo nawilżone i odżywione. 

Czy farbowanie niszczy włosy? 

Nie, jeśli jest przeprowadzone w dobrym salonie fryzjerskim. Włosy po farbowaniu nie muszą być suche i zniszczone, nie muszą się łamać i wypadać – wystarczy profesjonalista i odpowiednia pielęgnacja. Po farbowaniu koniecznie stosuj produkty, które poleci Ci Twój fryzjer: nawilżające, regenerujące i z wysoką ochroną przed promieniowaniem UV. 

 

Gotowa na koloryzację, której efekty przejdą Twoje oczekiwania? Czekamy na Ciebie w jednym z naszych salonów

 

 

Zarezerwuj wizytę