Zobacz karierę Kasi – czyli od Asystenta do Fryzjera

Czy wiesz, że aż 1/3 Stylistów z salonów Milek Design to osoby, które rozpoczynały w naszych salonach pracę od stanowiska Asystenta Fryzjera? Zobacz, jak przebiegła kariera Kasi, która właśnie dzięki zamiłowaniu do fryzjerstwa i pracy nad swoimi umiejętnościami awansowała na stanowisko Starszej Stylistki.

Dlaczego właśnie fryzjerstwo?
Kasia: Właściwie to z przypadku. Dostałam się do klasy ekonomicznej i gdy trzeba było przynieść oryginały dokumentów, stwierdziłam NIE! Postanowiłam złożyć je na kierunku Fryzjerstwo. Niestety nie było już miejsc, więc poszłam do 3latniej szkoły prywatnej. Dodatkowo moja babcia była fryzjerką – dlatego zawsze ciągnęło mnie w tym kierunku.

A później rzuciłaś wszystko i przyjechałaś do Warszawy?
Kasia: Stwierdziłam, że w moim mieście, nie osiągnę tego, o czym marzę. Przyjechałam do Warszawy i rozpoczęłam poszukiwanie idealnego miejsca pracy równocześnie z moją siostrą. To właśnie ona wysłała moje CV do salonu Milek Design, więc byłam zaskoczona, gdy zadzwonił telefon.

Aplikowałaś na stanowisko Asystenta Fryzjera?
Kasia: Tak, ponieważ sama szkoła nie wystarczyła mi do nabrania doświadczenia. Na rozmowie kwalifikacyjnej dowiedziałam się, że ten salon daje możliwość rozwoju w postaci częstych szkoleń z koloryzacji i strzyżeń. Pomyślałam, że to jest TO!

Jakie były Twoje kolejne kroki w kierunku zawodu Fryzjera Stylisty?
Kasia: Nie opuszczałam żadnego szkolenia, gdy nabrałam pewności siebie, rozpoczęłam strzyżenia za 0zł. Szybko awansowałam najpierw na stanowisko Młody Talent a później na Młodszego Stylistę. Po 3,5 roku pracy w salonie Milek Design zostałam Starszą Stylistką.

Tak szybko?
Kasia: Tak! Sama jestem zaskoczona, ale pracowałam na to i okazało się, że warto, bo Klienci mi zaufali i regularnie odwiedzają mnie w salonie przy ul. Tamka 29.

Co najbardziej lubisz w swojej pracy? W czym się specjalizujesz?
Kasia: Najbardziej lubię koloryzacje, ombre, sombre i praktyczne cięcia.

Kasiu, gratuluję i życzę wspaniałych metamorfoz.

Zarezerwuj wizytę