Trendy 2021: Front Blond – subtelna zmiana, mocny efekt

Zastanawiasz się czym właściwie jest Front Blond i dlaczego kobiety na całym świecie tak bardzo go pokochały? Jest ku temu co najmniej kilka powodów. W poniższym artykule znajdziecie wszystko na temat tej koloryzacji. Na czym polega, komu pasuje oraz jaką pielęgnację należy zastosować, aby jak najdłużej cieszyć się pięknym efektem.

Front Blonde w 2021 roku to stylizacja o bardzo mocnej pozycji wśród trendów na koloryzację włosów. Polega ona na delikatnym rozjaśnieniu pasm po obu stronach twarzy. Ważne jest jednak, aby pasma były bardzo cienkie i nieregularne. Kolejną ważną kwestią jest to, aby refleksy były jedynie o kilka tonów jaśniejsze od reszty włosów. Przejścia między kolorami powinny być naturalne i harmonijne, należy unikać wyraźnego kontrastu.
Koloryzacja ta wymaga właściwego dobrania koloru – dopasowania odcienia jaśniejszych pasm do bazowego koloru naszych włosów, a także do naszej cery, aby jak najlepiej z nią współgrał i wydobywał z niej naturalny blask. Dlatego decydując się na taką koloryzację lepiej jest oddać się w ręce doświadczonego stylisty. W przypadku naszej modelki koloryzacją oraz strzyżeniem  zajęła się Starsza Stylistka Marta z Pl. Dąbrowskigo, natomiast stylizację wykonała Starsza Stylistka Ula z salonu na Hożej.

Koloryzacja Front Blonde jest bardzo uniwersalna. Dzięki możliwości dobrania odcienia koloru, można go dopasować do niemal każdego typu urody. Ponadto nie jest dedykowana tylko dla blondynek. Można ją wykonać również na ciemnych włosach, a nawet rudych. Odpowiednio dobrany i wykonany Front Blonde nadaje cerze blasku i wypoczętego, świeżego looku.


Jeżeli chodzi o wybór odpowiedniej pielęgnacji dla Front Blonde, należy się skupić przede wszystkim na dwóch najważniejszych aspektach. Po pierwsze nawilżenie i regeneracja, po drugie ochrona jasnego koloru i niwelowanie pojawiających się żółtych odcieni na naszych pasemkach.

Zabieg rozjaśniania silnie ingeruje w strukturę włosa. Stają się mocniej przesuszone, a co za tym idzie są bardziej porowate. Dlatego im bardziej przesuszone włosy tym łatwiej wypłukuje się z nich niebieski odcień, który odpowiada za chłodny ton włosów, pozostawiając jedynie żółte tony. Dzieje się tak, ponieważ niebieski barwnik jest najmniejszą cząstką wśród barwników i wypłukuje się dużo szybciej.

Dla przywrócenia włosom odpowiedniego nawilżenia i zdrowego blasku polecamy wybrać dobrej jakości szampon i odżywkę, które będą zawierać odpowiednie składniki odżywcze. My szczególnie polecamy kosmetyki Kevin Murphy Hydrate-Me.Wash – szampon nawilżający do włosów suchych i Hydrate-Me.Rinse – odżywkę nawilżającą do włosów suchych.

Jeżeli chodzi o niwelowanie żółtego odcienia świetnie sprawdzi się stosowanie raz na kilka myć kurację przeznaczoną do włosów blond – Kevin Murphy Blonde.Angel.

O wszystkie polecane przez nas kosmetyki, możecie pytać w naszych salonach.

Zarezerwuj wizytę