Sztuczka z linijką i ołówkiem – Jaka jest idealna długość włosów dla Ciebie?

Początek nowego roku jest idealnym momentem na postanowienia noworoczne. I nie dotyczą one tylko rzucenia nałogów czy zmian w rozwoju osobistym. Ba, jest to moment nie tylko na same plany, ale także na ich realizację. Jeśli potrzebujesz czegoś „nowego” we własnym wyglądzie, warto zastanowić się nad zmianą fryzury. Sprawdź, jaka długość włosów będzie idealna dla Ciebie. Oto trik z linijką i ołówkiem- i nie tylko 🙂Jaka długość włosów jest idealna dla Ciebie - zobacz triki Milek Design

Trik 1 – Długie czy krótkie włosy z pomocą linijki i ołówka?

To jak być albo nie być u każdej kobiety. Genialna sztuczka z linijką i ołówkiem, wymyślona przez Johna Friedę pomoże Ci odpowiedzieć na pytanie- strzyc włosy czy zapuszczać. Do przeprowadzenia testu potrzebować będziesz linijki i ołówka oraz ewentualnie lustra lub pomocnika 🙂

Trik z ołówkiem i linijką podpowie Ci w jakiej długości włosów będzie Ci najlepiej
Jak to zrobić :

• Ułóż ołówek poziomo pod brodą.
• Linijkę ustaw pionowo pod płatkiem ucha tak, by linie utworzone przez linijkę i ołówek przecięły się pod kątem prostym. Sprawdź, jaką wartość wskazuje czubek ołówka na linijce – jeśli jest mniejsza niż 6 cm, idealne będą dla Ciebie krótkie włosy. Jeśli wartość jest większa niż 6 cm, najlepsze będą dla Ciebie włosy długie.
Test jest tylko formą wskazówki dla nas. Nie traktuj go dosłownie. Nie określa on w 100% jaka fryzura będzie dla nas idealna, lecz jest rodzajem inspiracji. Nim podejmiesz decyzję o zmianie fryzury, warto udać się do stylisty, który podpowie na co powinnaś jeszcze zwrócić uwagę.

Trik 2 - czyli sposób na jaką długość najlepiej skrócić Twoje długie włosy
Trik 2  – Jeśli skrócić to do jakiej długości?

Posiadaczki włosów średniej długości lub długich często zastanawiają się, a co byłoby, gdybym miała krótsze włosy. Marzą o cięciu w stylu shag lub blunt bob. Sprawdź sama czy taka fryzura jest dla Ciebie 🙂

Jak to zrobić :

Stań przed lustrem. Zrób zdjęcie przed. Następnie podepnij włosy z tyłu głowy tak, aby kończyły się one na wysokości jaką chciałabyś mieć. Zrób zdjęcie. Porównaj ze zdjęciem zrobionym na początku. Stwórz kilka wersji długości włosów, o jakich marzysz. Będzie mieć możliwość sprawdzenia kilku opcji. Ważne jest, aby zdjęcia były robione przed lustrem, nie selfie. Masz wtedy niepozowany obraz twarzy oraz sylwetki. Będziesz mogła spojrzeć z dystansem na swoją fryzurę.


Czy wiesz, że…

Stylista nim podpowie jakie strzyżenie będzie odpowiednie dla Ciebie, weźmie pod uwagę kilka czynników:
1. Rodzaj cięcia dopasowany powinien być do kształtu twarzy, ale także do Twojego stylu życia. Ważne jest, aby nowa fryzura nie sprawiała Ci problemów w domu podczas jej stylizacji.
2. Kolejnym ważnym wyznacznikiem przed wybraniem rodzaju strzyżenia jest wysokość czoła. Linia cięcia powinna być jak dobry makijaż- podkreślać nasze atuty.
3. Kondycja naszych włosów oraz ich rodzaj, gęstość także ma wpływ na wybór odpowiedniego cięcia. Posiadaczki włosów kręconych powinny uważnie dobierać rodzaj cięcia. Taki rodzaj włosów jest bardziej uwrażliwiony i może w różny sposób reagować np. na cieniowanie.

Zarezerwuj wizytę