Rozjaśnianie włosów – dekoloryzacja czy refleksy?

 

Włosy odgrywają ważną rolę w naszym wyglądzie. Dlatego często, kiedy chcemy coś zmienić, zaczynamy właśnie od włosów. Jednym ze sposobów jest rozjaśnianie, które może subtelnie odmienić nasz wizerunek lub też zmienić go całkowicie. Jak to zrobić? Jaka metoda rozjaśniania będzie najlepsza? W naszym artykule znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania. 

 

Dowiesz się, jakie są metody rozjaśniania włosów i dla kogo odpowiednia jest każda z nich. Nie ważne, czy planujesz rozjaśnianie po raz pierwszy, czy od lat eksperymentujesz z trendami, ten artykuł pomoże Ci zrozumieć jakie są różnice między poszczególnymi technikami rozjaśniania włosów i która z nich zapewni Ci oczekiwany efekt. 

 

Gotowa na ekscytującą podróż po świecie rozjaśniania włosów? Zaczynamy! 

Dekoloryzacja włosów milek design

Na czym polega rozjaśnianie włosów? 

Rozjaśnianie włosów to proces chemiczny, który ma na celu rozjaśnienie naturalnego koloru włosów o kilka tonów. Efekt można osiągnąć za pomocą różnych technik i produktów. Warto jednak pamiętać, że rozjaśnianie to zabieg, który może osłabić włosy, nie powinno więc wykonywać się go samodzielnie w domu – dzięki temu unikniesz zniszczenia włosów.  

 

Fryzjer Warszawa rozjaśnianie włosów – tylko w Milek Design. Nasi Styliści to mistrzowie kreatywności, jednocześnie potrafią słuchać i pomagają naszym klientom wyrażać siebie poprzez fryzurę. To rzadka umiejętność – przekonaj się sama. Umów wizytę w Milek Design

rozjaśnianie włosów milek design

Jakie są sposoby rozjaśniania włosów? 

Istnieją dwie najbardziej popularne metody rozjaśniania włosów: 

 • dekoloryzacja – intensywna technika, która polega na usunięciu naturalnego pigmentu z włosów za pomocą silniejszych substancji chemicznych. Metoda może być mocno obciążająca dla włosów, dlatego musi być wykonywana pod okiem profesjonalnego fryzjera. Pozwala uzyskać znacznie jaśniejszy odcień włosów niż ich naturalny kolor. 
 • refleksy – metoda rozjaśniania, w której produkt aplikowany jest na cienkie pasemka włosów. Dzięki temu zauważalne są subtelne, delikatne akcenty, które nadają fryzurze teksturę i głębię. Efekt jest bardzo naturalny i utrzymuje się na długo. 

Jaki sposób rozjaśniania włosów wybrać? 

Nowoczesne techniki rozjaśniania włosów pozwalają Ci dopasować metodę do efektu, który pragniesz osiągnąć. Dzięki temu możesz uzyskać dokładnie taki kolor, o jakim marzysz. To, którą metodę rozjaśniania włosów wybrać zależy więc m.in. od oczekiwanego rezultatu, stanu Twoich włosów, etc. Pamiętaj, że kiedy decydujesz się na zabieg w profesjonalnym salonie fryzjerskim, możesz liczyć na pomoc i podpowiedzi stylisty. Stylista fryzur pomoże Ci więc dobrać odpowiednią technikę, kolor i ewentualne zabiegi wzmacniająca czy odżywiające, dzięki którym efekt rozjaśniania utrzyma się na dłużej. 

rozjaśnianie włosów fryzjer warszawa

Dekoloryzacja – dla kogo jest ta metoda rozjaśniania włosów? 

Dekoloryzacja to metoda, dzięki której możes uzyskać znacznie jaśniejszy kolor włosów niż ich naturalny odcień. W czasie zabiegu usuwa się z włosów naturalny pigment przy pomocy mocniejszych substancji, takich jak np. nadtlenek wodoru.

 • dekoloryzacja daje mnóstwo możliwości 
 • pozwala na uzyskanie bardzo jasnego koloru, stanowi też doskonałą rozjaśnioną bazę pod kolory w odcieniach pastelowych 
 • może osłabić strukturę włosów, dlatego po zabiegu będą wymagać one specjalnej pielęgnacji 

Dla kogo? 

Dla osób, które nie boją się eksperymentować z kolorami i chcą drastycznej zmiany, dzięki której wyróżnią się w tłumie. 

dekoloryzacja włosów fryzjer warszawa

Rozjaśnianie refleksami – dla kogo?

Refleksy to znacznie bardziej delikatna metoda rozjaśniania włsoów, która pozwala uzyskać bardzo naturalny i subtelny efekt. Technika ta polega na aplikacji farby na cienkie pasemka, w celu stworzenia złudzenia trójwymiarowości fryzury. Refleksy dodają więc nieco głębi, ale jednocześnie nie zmieniają całkowicie koloruu włosów. 

 • refleksy pozwalają na rozjaśnienie włosów, jednocześnie zachowując ich naturalny odcień 
 • są mniej obciążające dla włosów niż dekoloryzacja i nie wymagają tak intensywnej pielęgnacji po zabiegu 
 • aby utrzymać efekt refleksy wymagają dość regularnego odświeżania 

Dla kogo? 

Dla osób, które zaczynają swoją przygodę z rozjaśnianiem włosów, wciąż szukają swojego stylu i nie chcą diametralnych zmian. 

refleksy fryzjer warszawa milek design

Pielęgnacja włosów rozjaśnianych 

Proces rozjaśniania może osłabić strukturę włosów, przez co stają się one zdecydowanie bardziej podatne na uszkodzenia. Po zabiegu rozjaśniania, zarówno za pomocą refleksów, jak i przy dekoloryzacji, należy poświęcić szczególną uwagę pielęgnacji. Dzięki odpowiednio dobranym produktom, włosy będą zdrowe i nawilżone. To kluczowe, by zachować piękny, lśniący kolor. Jak dbać o włosy rozjaśniane? 

 • stosuj szampony i odżywki przeznaczone do włosów rozjaśnianych 
 • postaw na głęboko regenerujące maski do włosów 
 • staraj się unikać stylizacji gorącym powietrzem i stosuj preparaty termoochronne 
 • uważaj na chlorowaną wodę w basenach 
 • regularnie podcinaj końcówki 

 

Szukasz fryzjera w Warszawie? Zapraszamy Cię do Milek Design. Nasz cel to Twoje piękne włosy. Poznaj nas bliżej

milek design Umów wizytę

Zarezerwuj wizytę