Pielęgnacja włosów zimą według Milek Design

Zima powiedziała na dobre „dzień dobry”. Niskie temperatury, śnieg, wiatr oraz czapka na głowie nie wpływają dobrze na kondycję naszych włosów. Ustalmy najpierw z jakiego rodzaju wrogiem mamy do czynienia 🙂 I znajdźmy rozwiązanie.

Po pierwsze : czapka

Zimą zapętlamy pewien rodzaj działań, który w rezultacie negatywnie wpływa na nasze włosy. Chroniąc włosy przed mrozem, okrywamy je czapką. W zasadzie to bardzo dobre działanie- mróz i zimny wiatr osłabiają cebulki włosów i powodują utratę ich wilgotności. Czapka idealnie chroni przed tymi negatywnymi warunkami atmosferycznymi. Ale… w rezultacie, nasze włosy, a w zasadzie nasza skóra głowy odpłaca się nam nadmiernym przetłuszczaniem się. Nasz „scalp”- czyli skóra głowy, narażona jest na podrażnienia w postaci ciągłego zdejmowania i zakładania czapki. Dodatkowo, często materiały, z których nasze nakrycia głowy są wykonane mają domieszki nie do końca naturalnych tkanin. Skóra wytwarza większą ilość sebum, co- w naszym przekonaniu, przekłada się na szybciej przetłuszczające się włosy. Szybciutko wyjaśniamy- za taki obrót sprawy winna jest nasza skóra głowy.


Co robić: pielęgnacja włosów zimą to odpowiedni szampon

Zdecydowanie warto zadbać o delikatny szampon myjący. Ważne, aby dokładnie oczyścić skórę głowy, jednak nie podrażniać jej dodatkowo produktami z silnie działającymi ssl czy siarczanami. Da nam to odwrotny efekt.
Pamiętaj także o regularnym praniu swojego nakrycia głowy. Wnętrze czapki, w przypadku mocno przetłuszczającej się skóry głowy, można spryskać suchym szamponem. Dla tych z Was, które mają problem z elektryzowaniem się włosów, warto czapkę wewnątrz zabezpieczyć antystatycznym sprayem do włosów elektryzujących się. I pamiętajcie: noszenie czapki jest hooot, a dodatkowo pomoże nam uchronić je przed zimą 🙂

Po drugie : częste zmiany temperatury

Raz zimno, raz ciepło. Niestety, ale różnice temperatur zimą są dla włosów mocno odczuwalne. Odpłacają się nam utratą nawilżenia, łamliwością i elektryzowaniem się. Często przechodzimy z mroźnej aury na zewnątrz, do ciepłego wnętrza domu.


Co robić : pielęgnacja włosów zimą przez nawilżanie

Nawilżanie, nawilżanie i jeszcze raz nawilżanie. Podstawowymi produktami do tej nierównej walki są olejki nawilżające oraz maski. Aplikując maskę na włosy, pamiętaj, aby rytuał nie trwał 1-2 minuty. Nic to nie zmieni. Maska, czy odżywka pozostawiona na kilka minut, jedynie wygładzi strukturę włosa i zamknie łuskę. Aby włosy regenerować, pozostaw maskę lub odżywkę chociaż na 7-15 minut. Dla tych z Was, które mogą sobie pozwolić ( bo zakładamy, że każda z kobiet lubi 🙂 ) na 20 minutowe domowe spa z maską na włosach, zachęcamy do takiego rytuału chociaż raz w tygodniu. Włosy dostają dawkę nawilżenia, a składniki mają możliwość przeniknąć w głąb włosa.
Olejki nawilżające zabezpieczą nam włosy przed negatywnym działaniem ciepła suszarki, zimnym powietrzem na zewnątrz. Wygładzą strukturę kosmyków oraz nawilżą. Warto po kilku takich aplikacjach, umyć włosy raz na jakiś czas szamponem oczyszczającym, aby pozbyć się nadmiaru produktu.

Po trzecie : Nie przesadzajmy z ciepłem

I chodzi tu nie tylko o ciepło w domu, czego też należy unikać. Zbyt gorące i suche powietrze w domu pozbawia włosy wilgoci. W połączeniu z chłodnym powietrzem na zewnątrz, bardzo szybko zrobi szkody w naszych kosmykach. Unikaj także ciągłego używania suszarki. Staraj się włosy pozostawić do naturalnego wyschnięcia.


Co robić : Staraj się zachować w pomieszczeniach optymalną, pokojową temperaturę. W miarę możliwości, unikaj używania suszarki do włosów. Pozostawiaj swoje kosmyki do naturalnego wyschnięcia.

Sposoby Milek Design na pielęgnację włosów zimą
Czy wiesz, że…

zimą, wbrew pozorom bardziej Twoim włosom potrzebna jest intensywna regeneracja. Wybierz się na profesjonalną ampułkę regeneracyjną lub zabieg odżywczy na włosy do swojego stylisty. Połączenie odżywczych produktów z sauną na włosy może zdziałać cuda. Warto 🙂

Sprawdź tutaj rodzaje regeneracji dostępnych w Salonach Milek Design.

Zarezerwuj wizytę