Manicure męski

Mężczyźni najczęściej wykonują manicure okazjonalnie na wielkie wyjścia. Jednym słowem- rzadko. Wynika to z wielu czynników. A manicure męski nie taki straszny jak go piszą. Panie, prosimy zaprosić swoich Panów do lektury. Panowie, prosimy wytrwać do końca artykułu 🙂
Powiemy Wam jak Panowie powinni dbać o dłonie. Przybliżymy Wam też jak przebiega krok po kroku zabieg manicure męskiego. Pomoże nam w tym nasz ekspert Wioletta, która na co dzień pracuje jako manicurzystka.
Zaczynajmy 🙂

Milek Design: Miło nam Cię gościć Wioletto. Porozmawiamy dziś o manicure męskim. Nim przejdziemy do samego zabiegu, powiedz nam skąd wynika taki dystans i rzadkość w wykonywaniu tego zabiegu przez Panów?

Wiola: Dziękuję za zaproszenie, mam nadzieję, że pomogę odpowiedzieć na nurtujące Panów pytania. Prawda jest niestety taka, że mężczyźni boją się wykonywać bardziej skomplikowane zabiegi od wizyty u fryzjera czy golenia brody. Przede wszystkim problem tkwi w przekonaniach i stereotypach. Często Panowie traktują zabieg manicure jako dedykowany tylko dla kobiet. Z tego powodu mężczyźni mniej chętnie bywają w gabinetach kosmetycznych. Pamiętajmy, że branża kosmetyczna rozwinęła się na tyle, że pojawiły się kosmetyki do pielęgnacji dłoni i paznokci typowo dla Panów. Takie kosmetyki mają formę transparentną i matową, dzięki czemu manicure spełnia rolę pielęgnacyjne i kosmetyczne. Przy okazji obalmy mit, że wizyta w gabinecie wiąże się z poświęceniem dużej ilości czasu. Profesjonalnie wykonany manicure męski trwa do 30 minut.

Manicure męski krok po kroku

Milek Design: Przybliż nam w takim razie zabieg manicure męskiego krok po kroku?

Wioletta: Zabieg manicure męskiego zaczynamy od rozmowy i wysłuchania oczekiwań i problemów klienta. Kolejnym krokiem jest obcięcie paznokci, nadanie kształtu. W zależności od kondycji skórek, kolejnym etapem może być zanurzenie dłoni w kąpieli wodnej ze specjalnym preparatem zmiękczającym. Po takim spa na paznokcie odsuwamy skórki i, w razie takiej potrzeby- usuwamy je. Taki zabieg ma na celu pozbycie się niechcianych i niesfornych skórek. Ostatnim krokiem jest wybranie formy wykończenia pielęgnacji paznokci. Możemy skorzystać z dwóch możliwości. Pierwszą z nich jest użycie preparatu, który ma za zadanie nawilżyć i odżywić płytkę. Warto tutaj zaznaczyć, że jest to produkt, który nadaje tylko matowy wygląd.
Drugą opcją jest delikatne wypolerowanie płytki paznokci za pomocą polerki. Wyrównujemy powierzchnię płytki oraz nadajemy bardzo delikatny połysk.

Manicure męski krok po kroku w Milek Design

Manicure męski krok po kroku w Milek Design

 

Pielęgnacja męskich dłoni

Milek Design: Wydaje mi się, że jest to nieskomplikowane i nie ma się czego bać. Jak przedłużyć efekt profesjonalnie wykonanego manicure?

Wioletta: Niezależnie od płci, o skórę należy dbać. Pozostawiona sama sobie staje się zaczerwieniona, szorstka i popękana. Odpowiednio do pory roku należy dobrać krem do rąk. Zimą należy używać preparatów o obniżonej zawartości wody, a więc lżejszych. Warto, żeby zimowe kremy miały w składzie lanolinę i witaminę A+E. Więcej na ten temat znajdziecie w poprzednim artykule Pielęgnacja dłoni zimą.
Latem natomiast miejmy pod ręką kremy bardziej tłuste, które będą zawierały glicerynę. Polecam też Panom zaprzyjaźnić się z pilnikiem lub ostrym obcinaczem do paznokci.

Manicure dla mężczyzn w Milek Design

Jak często męski manicure?

Milek Design: Jak często Panowie powinni wykonywać zabieg manicure?

Wioletta: Dbając o swój wizerunek, warto zarezerwować w swoim grafiku 30 minut na zabieg manicure raz w miesiącu. Pamiętając o tym, Twoje dłonie odwdzięczą się:
– miękką i odżywioną skórą
-nawilżonymi i naturalnie wyglądającymi paznokciami
-nienagannie prezentującymi się dłońmi.

Trik: Rezerwację na manicure męski możesz zrobić w kilka sekund przez formularz dostępny tutaj: Zarezerwuj manicure 🙂 Pamiętajcie, aby wybrać Salon Tamka.

Zarezerwuj wizytę