Keratynowe prostowanie włosów – Sposób na miękkie i lśniące włosy

Tak jak obiecaliśmy, tym razem przybliżymy Wam zabieg keratynowego prostowania włosów. Jak dbać i pielęgnować włosy kręcone możecie dowiedzieć się z naszego poprzedniego artykułu „Włosy kręcone – jak pielęgnować i stylizować”. Jeśli jednak znudziły Ci się Twoje fale czy loki, podpowiadamy jak sprawić, aby Twoje włosy były wygładzone i nie puszyły się.Trend na proste i wygładzone włosy pojawił się dość dawno i niezmiennie króluje na salonach. Znaleźć możemy różnego rodzaju zabiegi prostowania i wygładzania włosów.

Skupimy się na jednym: prostowaniu włosów keratyną

Ujemna temperatura, wilgoć, wiatr oraz noszenie czapki ma ogromny wpływ na kondycję naszych włosów. Zimą włosy są bardziej narażone na elektryzowanie się, puszenie oraz niezdyscyplinowanie. Keratyna na włosy pomoże rozwiązać te problemy.

keratynowe prostowanie włosów ciemnych

Keratynowe prostowanie włosów dla kogo?

Keratynowe prostowanie włosów przeznaczone jest dla Pań posiadających włosy falowane do kręconych, puszące się i niesforne. Głównym zadaniem keratyny jest intensywne odżywienie i wygładzenie włosów oraz odbudowa struktury kosmyków. Produkty, które aplikowane są na włosy w trakcie zabiegu keratynowego są naturalnym budulcem włosów, odpowiedzialnym za ich kondycję i zdrowy wygląd. Prostowanie keratynowe jest alternatywę dla prostownicy czy sztucznych, chemicznych preparatów prostujących. Efektem można cieszyć się od 3 do 5 miesięcy.

Keratynowe prostowanie włosów - przed i po

Jak wygląda zabieg keratynowego prostowania włosów – krok po kroku

Krok 1

Konsultacja ze stylistą –poznanie włosów klientki oraz ich potrzeb. Wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Bardzo ważna jest także ocena kondycji i struktury włosów. Stylista dobierze odpowiednią mieszankę, która pozwoli uzyskać efekt oczekiwany przez klientkę.

Konsultacja ze stylistą czy twoje włosy nadają się do zabiegu keratynowego

Krok 2

Przygotowanie do zabiegu- myjemy włosy szamponem oczyszczającym, a następnie suszymy włosy do ¾ ich wysuszenia.

przygotowanie do zabiegu z użyciem keratyny do włosów

Krok 3

Kolejnym krokiem jest nałożenie mieszanki keratynowej na pasma. Pozostawiamy na 15 minut. W tym czasie aktywne składniki mają możliwość wniknięcia w strukturę włosa. Po 15 minutach suszymy włosy.

nałożenie keratyny na włosy

rozczesywanie włosów z nałożoną keratyną

Krok 4

Ponownie dzielimy włosy na pasma i każde z nich prostujemy prostownicą. Ilość przeciągnięć jest uzależniona od kondycji włosów i ich struktury. Bardzo ważna jest temperatura prostownicy podczas przeciągania pasm. Stylista powinien przed zabiegiem ocenić kondycję włosów oraz ich potrzeby do zabiegu.
Pamiętaj: Pasma nie powinny być szersze niż ok. 0,5 cm.

prostowanie włosów po nałożeniu keratyny prostownicą

Krok 5

Ostatnim krokiem zabiegu jest umycie włosów szamponem wygładzającym. Nanosimy na umyte włosy serum i następnie modelujemy włosy do 100% ich suchości. Dla wzmocnienia efektu, używamy fluidu wygładzającego lub olejku ochronnego.

po zabiegu keratynowym myjemy głowę szamponem wygładzającym włosy

Pielęgnacja włosów po zabiegu keratynowym

Kluczem do utrzymania efektu wygładzonych włosów jest pielęgnacja w domu. Zaleca się używania delikatnego szamponu wygładzającego, odżywki pozbawionej parabenów i składników na bazie SSL. W przypadku włosów niesfornych lub kręconych, warto sięgnąć po wygładzający fluid i serum, dzięki którym ułatwimy sobie samodzielne modelowanie włosów w domu. Olejek ochronny działa jak zewnętrzny „płaszcz” – zabezpiecza włosy przed wilgocią i kontroluje niesforne kosmyki.
PAMIĘTAJ : Jeśli Twoje włosy są uwrażliwione i zniszczone, skonsultuj przed zabiegiem prostowania keratynowego, czy włosy mogą być poddane prostowaniu.

czekamy na ciebie w salonach Milek Design

 

Na skróty, czyli co musisz wiedzieć przed wykonaniem zabiegu keratynowego prostowania włosów…

• Zabieg prostowania keratynowego jest zabiegiem przed którego wykonaniem, a także bezpośrednio po zabiegu nie zaleca się robienia koloryzacji włosów.
• Efekt zabiegu, w zależności od kondycji włosów, utrzymuje się od 3 do 5 miesięcy.
• Odpowiednia pielęgnacja w domu przedłuża efekt wygładzenia włosów.
Przed umówieniem się na wizytę na zabieg prostowania keratynowego, warto zajrzeć do salonu na konsultację. Stylista będzie mógł obejrzeć włosy, ocenić ich kondycję i dobrać odpowiedni rodzaj prostowania do struktury i potrzeb włosów. Istnieje szansa dyskwalifikacji włosów do zabiegu keratyny, np. ze względu na ich silne uwrażliwienie i zniszczenie.
• Keratynowe prostowanie włosów jest bezpieczne dla Pań w ciąży.
• Włosy można myć bezpośrednio po zabiegu.

Już wiesz co to jest keratynowe prostowanie włosów, zapraszamy na zabieg do naszych salonów

MIT o keratynowym prostowaniu

Prostowanie keratynowe nie zapewnia 100% wyprostowania włosów. Zabieg określany zwykle jako keratynowe prostowanie włosów polega na ujarzmieniu i wygładzeniu struktury włosów. Efektem ubocznym kuracji może być wyprostowanie włosów.

 

Zarezerwuj wizytę