Jak zwiększyć objętość włosów? Poznaj 4 skuteczne sposoby!

Każda kobieta marzy o bujnej fryzurze, o długich, grubych, zdrowych i silnych, lśniących włosach. Niestety natura nie każdą obdarowała gęstą czupryną.

Poznaj nasze triki!

Jak optycznie zwiększyć objętość włosów?

Strzyżenie

Zacznij od wizyty u swojego Stylisty. Skonsultuj z nim swój problem. Stylista zaproponuje Ci cięcie odpowiednią techniką, która nada objętości fryzurze. Stosowne cieniowanie powinno nadać oczekiwaną przez Ciebie formę. Prawidłowa technika strzyżenia jest lekarstwem na wiele problemów, z którymi kobiety zmagają się podczas codziennej samodzielnej stylizacji. Strzyżenie powinno być takie, aby włosy same się układały.

 

Strzyżenie czarnych włosów w Milek Design, nożyczki fryzjerskie Milek Design

 

Koloryzacja

Jeśli masz cienkie i delikatne włosy, nie powinnaś mieć jednolitego koloru włosów. Zdecyduj się na subtelny baleyage lub koloryzację 3D i nadaj fryzurze trójwymiarowości. Dzięki takim koloryzacjom uzyskasz światłocienie, dzięki którym fryzura optycznie zyska na objętości.

Stylizacja

Oto produkty „must have”, które ułatwią Ci codzienną stylizację włosów:

  • szampon dodający objętości
  • odżywka nawilżająca
  • pianka w spray’u odbijająca włosy od nasady
  • szczotka z naturalnego włosia

Pamiętaj, że pielęgnacja to podstawa, więc zacznij od szamponu i odżywki dedykowanym włosom cienkim i delikatnym. Osuszone ręcznikiem włosy rozdzielaj na sekcje, a przedziałki spryskaj pianką w spray’u, która odbija włosy od nasady. Susz włosy głową w dół przeczesując je szczotką z naturalnego włosia. Przed szczególnym wyjściem możesz delikatnie stapirować włosy, ale nie rób tego codziennie, ponieważ powoduje to ich łamanie. Stylizacyjnym sposobem na uzyskanie volume na włosach jest także kręcenie loków. Zakręć włosy na lokówkę, na prostownicę lub nawet na warkoczyki, spryskaj delikatnie lakierem utrwalającym i voila.

 

Stylizacja rudych włosów w Milek Design aby zwiększyć objętość włosów, falowane rude włosy

 

Trwała

Zabieg bardzo popularny w latach 80′ i 90′ dziś jest już bardzo rzadko stosowany. Jednak technologia poszła do przodu i nie trzeba obawiać się efektu „spalonej trwałej”. Dziś produkty do tego zabiegu są łagodne, a prawidłowo wykonany proces jest bezpieczny dla włosów. Jeśli więc nie radzisz sobie ze swoimi cienkimi i delikatnymi włosami, jest to rozwiązanie właśnie dla Ciebie.

 

Chcesz nadać Twoim włosom objętości?
Umów się na jedną z tych usług w naszym salonie!

➤ Zarezerwuj wizytę


Zobacz też artykuł „Jak przyspieszyć porost włosów”

 

Zarezerwuj wizytę