Jak zadbać o włosy w domu?

Nie tylko dieta i stan zdrowia mają wpływ na piękny wygląd i zdrowie włosów. Odpowiednia pielęgnacja to również klucz do sukcesu. Oto kilka rad, jak w domowych warunkach dodać włosom blasku. 

Dla wyglądu włosów ważne jest ich odpowiednie mycie. Powinno się je myć wtedy, gdy są nieświeże – czyli stają się tłuste i ciężko je ułożyć. Na to, jak często myć włosy, mają wpływ typ skóry głowy, jaką stosujemy pielęgnację oraz jaki mamy rodzaj włosów. 

Jest jednak kilka sposobów na to, by włosy były zarówno długie, jak i zadbane. 

 

Strzyżenie damskie nożyczki fryzjerskie grzebień Starszy Stylista Właściciel Fryzjer Warszawa Milek Design

Regularne podcinanie

Dzięki regularnym podcinaniu końcówek włosy nie będą zniszczone na końcach. Optymalna długość podcięcia końcówek to np. 1 cm co dwa miesiące. 

Właściwa pielęgnacja 

Najlepiej byłoby zrezygnować z farbowania włosów, jeśli jednak nie chcemy tego robić, warto umówić się na profesjonalną koloryzację. Dobrym wyjściem jest stosowanie odżywki po myciu i regularne stosowanie serum. Pomoże też jedwab do włosów, który ułatwi rozczesywanie. 

Odpowiednia dieta i suplementy

Warto zadbać nie tylko o profesjonalne kosmetyki, ale też dietę bogatą w witaminy. Powinniśmy zadbać o odpowiednią ilość żelaza, krzemu, cynku. 

 

Kosmetyki profesjonalne fryzjerskie pielęgnacja włosów Fryzjer Warszawa Milek Design

By włosy wyglądały jak najlepiej, powinny też zachować jak najdłużej swój kolor. Niestety, nawet po najlepszych farbach fryzjerskich po pewnym czasie musimy się pożegnać z ulubionym kolorem. Powodem jest wypłukiwanie się pigmentu. Jest jednak kilka rzeczy, o których musimy pamiętać, by jak najdłużej cieszyć się pięknym kolorem. 

Prawidłowe mycie włosów

Gorąca woda rozchyla łuski włosów, przez co kolor szybciej się wypłukuje. Dlatego najlepiej najpierw myć włosy w wodzie o niższej temperaturze, a na końcu zimną. Dzięki temu łuski włosów będą zamknięte. Najlepiej też stosować kosmetyki do włosów farbowanych. Warto też unikać lokówki, suszarki i prostownicy, ponieważ ciepło ma zły wpływ na utrzymanie koloru. 

Uwaga na słońce 

Promieniowanie UV rozjaśnia pigmenty na włosach, przez co kolor znika. Pomogą właściwe kosmetyki i nakrycie głowy. 

Profesjonalne kosmetyki 

Dzięki wybraniu szamponów, odżywek, masek i kosmetyków do stylizacji do włosów farbowanych będziemy dłużej cieszyć się ulubionym kolorem. Podstawą jest dobranie odpowiednich kosmetyków, które zaproponuje Stylista Fryzur w salonie. 

 

Umów się na wizytę do Zosi rezerwacja online wizyta fryzjerska Fryzjer Warszawa Milek Design

Zarezerwuj wizytę