Jak wybrać dobry salon fryzjerski?

Znalezienie dobrego salonu fryzjerskiego jest czasem jak ruletka. Poszukiwania zdają się nie mieć końca, a kolejne wizyty w kolejnych salonach okazują się rozczarowaniem. Możesz oczywiście posiłkować się opiniami innych, jednak prawdopodobnie na pytanie: jaki jest najlepszy fryzjer w Warszawie? otrzymasz dziesiątki różnych odpowiedzi. W takim razie jak wybrać dobry salon fryzjerskim? Zwróć uwagę na to, o czym mówię w kolejnej części artykułu – dzięki temu zdecydowanie szybciej uda Ci się znaleźć fryzjera idealnego. 

 

Salon fryzjerski Warszawa 

Jak większość z nas szuka jakiegokolwiek usługodawcy? Opcje najczęściej są dwie: polecenia, czyli poczta pantoflowa i internet. Jednak, kiedy wpiszesz w wyszukiwarkę hasła takie jak: fryzjer warszawa; stylista fryzur warszawa; warszawa centrum fryzjer; wyskoczą Ci dziesiątki rekordów, które tylko Cię przytłoczą. Szukanie odpowiedniego salonu to metoda prób i błędów, każdy z nas musi przez to przejść. Jednak, kiedy znajdziesz już salon, w którym będziesz chciała zostać na dłużej – trzymaj się go i nie puszczaj! Mam dla Ciebie kilka wskazówek, dzięki którym będziesz wiedziała na co dokładnie zwrócić uwagę wybierając salon fryzjerski. Swoje włosy zawsze powierzaj tylko prawdziwym profesjonalistom. 

 

Umiejętności fryzjera 

Warsztat pracy fryzjera ma ogromne znaczenie. Doświadczenie, ciągłe pogłębianie wiedzy i nabywanie kolejnych umiejętności, dla prawdziwego profesjonalisty powinno być codziennością. W tym zawodzie człowiek nigdy nie przestaje się uczyć. Dlatego zwróć uwagę na to, jakie kursy i szkolenia ukończył stylista, możesz też zapytać o to, w jakich strzyżeniach się specjalizuje, etc. Profesjonalny fryzjer bez oporów pochwali się swoimi sukcesami i miejscami, w których zdobywał doświadczenie. W większości salonów fryzjerskich certyfikaty ukończonych szkoleń znajdziesz na jednej ze ścian – to zawsze dobry znak!

Jak wybrać dobry salon fryzjerski?

Podejście do klienta 

Obok umiejętności liczy się również to, jak Ty czujesz się przy danym styliście. Wizyty w salonach fryzjerskich bywają naprawdę długie, dlatego dobrze mieć wtedy koło siebie kogoś, przy kim będziesz czuła się komfortowo i swobodnie. Fryzjer powinien również przeprowadzić Cię krok po kroku przy każdym zabiegu, jaki zamierza wykonać na Twoich włosach, kiedy już oceni ich stan i kondycję. Zwróć uwagę czy stylista sam poleca Ci produkty odpowiednie do pielęgnacji Twoich włosów: np. sprawdzony szampon do włosów cienkich, krem podkreślający naturalny skręt loków czy bezpieczny lakier do włosów

 

Przestrzeganie zasad higieny 

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, ilu klientów każdego dnia “przewija się” przez salon. To często dziesiątki głów – przy których fryzjer używa przecież tych samych narzędzi. Higiena w salonie fryzjerskim jest najważniejsza, tu nie ma miejsca na kompromisy. Jak powinno wyglądać przestrzeganie zasad higieny w salonie? 

  • dezynfekcja – narzędzi, foteli, rąk stylisty; w salonie powinny znajdować się lampy dezynfekujące lub autoklaw, czyli urządzenie do sterylizacji narzędzi; każdy klient powinien mieć też dostęp do środków dezynfekujących w dowolnym momencie;
  • zamiatanie – nie ma nic gorszego, niż włosy miotające się pod nogami kolejnych klientów. Zamiatanie włosów po strzyżeniu powinno mieć miejsce najpóźniej wtedy, kiedy klient wstanie z fotela – i ani minuty później. W większości salonów włosy zamiatane są na bieżąco, tak by nie przeszkadzać ani klientom, ani stylistom w wykonywaniu ich obowiązków; 
  • sprzątanie – w salonie nie ma miejsca na brud, po prostu. Każde stanowisko, każdy wózek, każdy blat i mebel – wszystko to powinno być czyste. Regularne dbanie o porządek w salonie fryzjerskim to podstawa. Jeśli na półkach z farbami widzisz kurz, a na blatach tłuste plamy – możesz mieć pewność, że to nie powinno tak wyglądać. 

 

Rotacja personelu 

Byłaś kiedyś w sytuacji, kiedy już znalazłaś idealnego stylistę, ale na kolejnej wizycie okazało się, że już nie pracuje w tym salonie? W branży fryzjerskiej to bardzo częste zjawisko, rotacja pracowników jest ogromna. To kolejne na co powinnaś zwrócić uwagę. Jeśli w salonie widzisz ciągle nowe twarze, natomiast nie pojawiają się stali pracownicy – możliwe, że jest jakiś powód, dla którego tak się dzieje. W dobrym salonie fryzjerskim za każdym razem Twoimi włosami będzie zajmował się ten sam stylista, a w recepcji powita Cię ta sama osoba. 

Jak wybrać odpowiedni salon fryzjerski?

Najwyższa jakość produktów

Idąc do salonu fryzjerskiego oczekujesz jakości – w obsłudze, ale i w produktach, które zostaną użyte na Twoich włosach. Fryzjer aplikujący drogeryjną farbę chyba nie wzbudza Twojego zaufania, prawda? Dlatego koniecznie zwróć uwagę na to, jakich produktów używa się w salonie fryzjerskim, który wybrałaś. Czy mają produkty jednej marki czy kilku? Czy tworzą plan pielęgnacji dla klientów? Czy produkty mają tylko ładne opakowania czy również świetny skład? W salonie fryzjerskim powinnaś znaleźć profesjonalne farby do włosów, pasty do włosów, szampon dodający objętości, szampon nawilżający czy krem do stylizacji włosów dobrany do Twoich potrzeb. 

Salon fryzjerski w warszawie milek design

Jak widzisz, wybór salonu fryzjerskiego bywa skomplikowany. Mam nadzieję, że dzięki moim wskazówkom będzie Ci zdecydowanie łatwiej. Jeśli szukasz zaufanego fryzjera w Warszawie – umów wizytę w jednym z naszych salonów. 

 

Zarezerwuj wizytę