Jak przyspieszyć porost włosów?

Bardzo często dostajemy pytania od naszych Klientek oraz followersów na fapage’ach, jakie są skuteczne metody na przyspieszenie porostu włosów. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy odpowiedzi na te wątpliwości, aby pomóc Wam w zapuszczaniu włosów.

Milek Design doradza – co zrobić aby szybciej zapuścić włosy?

Zacznijmy od diety!

„Jesteśmy tym, co jemy” – odpowiednia dieta ma znaczenie w każdym obszarze naszego organizmu – ma wpływ na zdrowie i wygląd skóry, na paznokcie i oczywiście na włosy. Produkty pielęgnacyjne to nie wszystko – najlepsza maska do włosów to nie wszystko.

Lekarstwem na zdrowe włosy są posiłki bogate m.in. w witaminy A, C i E, kwasy tłuszczowe Omega 3, aminokwasy siarkowe, cynk, żelazo i miedź. Staraj się częściej jadać ryby morskie, zielone warzywa, gorzką czekoladę, orzechy i pestki, owoce.

 

milek design podaje sposoby na dlugie wlosy, jak szybko zapuscic wlosy, dlugie wlosy falowane blond

 

Pielęgnacja włosów

Zwracaj uwagę na to, jakimi zabiegami możesz obciążać kondycję swoich włosów – silne dekoloryzacje czy inne pojaśnienia mają wpływ na ich strukturę. Takie działanie zwykle nieco przesusza włosy, a nawet wykrusza, dlatego niezbędna jest ich odpowiednia pielęgnacja. Profesjonalny szampon nawilżający bez silikonoów i odżywka to podstawa. Warto także robić sobie domowe kuracje nawilżające przy użyciu silnej maski regenerującej (nałożyć maskę na umyte włosy i zawinąć w ciepły ręcznik lub folię spożywczą na kilkanaście minut).

Postaraj się na jakiś czas ograniczyć używanie suszarki i prostownicy lub lokówki, a także produktów do stylizacji, które mogą przesuszać włosy.

 

Podaruj sobie relaks

Stres podobnie jak zła dieta negatywnie wpływa na cały organizm. Często to właśnie przez stres zmagamy się z wypadaniem włosów.

Znajdź czas na odrobinę relaksu, podaruj sobie masaż głowy, który nie tylko Cię rozluźni, ale też będzie stymulował cebulki do wzrostu włosów.

 

Regularne strzyżenie włosów wpływa na porost włosów, strzyżenie sprawia, ze włosy rosną szybciej

 

Regularne strzyżenie

Zapuszczanie włosów nie eliminuje ich strzyżenia – wręcz przeciwnie! – regularne strzyżenie to klucz do zapuszczenia bujnej fryzury. Długie włosy często po zabiegach chemicznych są przesuszone i w rezultacie łamią się i wykruszają. Końce powinny być zatem systematycznie podcinane, aby były zdrowe i mogły dzięki temu szybciej rosnąć.

Jeśli będziesz podcinać częściej, będzie to jedynie odświeżenie końcówek, jeśli rzadziej, stan włosów może wskazywać na bardziej drastyczne cięcie.

 

Rezerwacja wizyty w Milek Design - odśwież włosy aby rosły szybciej

Zarezerwuj wizytę