Jak przygotować się do wizyty u fryzjera

Regularna wizyta u fryzjera dla niektórych kończy się fryzurą „jak zawsze”. Inni decydują się na diametralną zmianę, pragną metamorfozy. Jak przygotować się do takiej przemiany?

Jeśli jesteś znudzona swoją fryzurą, masz wrażenie, że wciąż wyglądasz tak samo i planujesz mniejszą lub większą zmianę, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!
Podpowiadamy, jak krok po kroku przygotować się do metamorfozy włosów.

Po pierwsze: Poszukaj inspiracji

Wszechobecny dostęp do internetu pozwala na śledzenie trendów, podglądanie stylizacji gwiazd oraz na poszukiwanie pomysłów na siebie. Pomocnymi narzędziami mogą być takie aplikacje jak Instagram, Pinterest czy po prostu popularna wyszukiwarka Google. Koncepcja przemiany może być inspirowana wyglądem ulubionego idola lub poszukiwana za pomocą hasztaga #.

 

Poszukiwanie inspiracji na fryzure milek design warszawa fryzjer salon fryzjerski

 

Po drugie: określ swój rodzaj włosów

Przeanalizuj, czy Twoje włosy są podatne, proste czy kręcone, zdrowe czy zniszczone. Zastanów się, jak zachowają się po zmianie linii fryzury. Oczywiście jeśli nie jesteś w stanie sobie tego wyobrazić, zobrazuje Ci to Twój Stylista, który jest ekspertem. Jeśli Twoje włosy są przesuszone, zastanów się, czy potraktowanie ich rozjaśniaczem to dobry pomysł. Może się okazać, że zmieni się ich struktura, a nawet się wykruszą. Jeśli mimo to chcesz zaryzykować, koniecznie poproś Stylistę o dodanie produktu ochronnego do mieszanki rozjaśniającej.

 

Olaplex salon fryzjerski milek desig w warszawie ochrona włosów pielęgnacja

Po trzecie: mierz siły na zamiary

Pamiętaj, że włosy podatne mogą różnie się układać po zmianie fryzury i będziesz musiała je modelować. Jeśli mając włosy podatne lub kręcone zdecydujesz się na przykład na grzywkę, będzie to od Ciebie wymagało codziennej stylizacji.
Tip od nas: wydziel sekcję włosów z tyłu głowy i nanieś ją na czoło. Zrób sobie „selfie” i zobacz, jak będziesz wyglądała w grzywce zanim się na nią zdecydujesz.

 

Po czwarte: produkty półtrwałe

Jeśli nie jesteś pewna co do zmiany koloru, użyj produktów, które wypłukują się po kilkunastu myciach – nie są koloryzacjami trwałymi i nie pozostawiają odrostów. Jeśli efekt Ci się nie spodoba, możesz pozbyć się go szybciej – za pomocą porządnego mycia szamponem oczyszczającym lub przeciwłupieżowym.

 

Darek Miłek - fryzjer, mistrz fryzjerstwa warszawa salon fryzjerski właściciel

Zarezerwuj wizytę