Jak dbać o włosy latem

 

Okres wakacji jest przez nas bardzo wyczekiwany. Odpoczywamy od codziennych obowiązków i zmartwień, kto tego nie lubi? Lato ma na nas zbawienny wpływ ale nie na nasze włosy. Są one narażone na szereg szkodliwych czynników zewnętrznych. Latem nasze włosy stają się jaśniejsze, przesuszone  i słabsze. Dlaczego tak się dzieje? Jak temu przeciwdziałać? Przeczytaj nasz artykuł! 

Po pierwsze ochrona UV!

Kiedy zbliża się okres wakacji i dociera do nas coraz więcej promieni słonecznych, wielu z nas zaczyna stosować ochronę UV.  O ile większość pamięta o jej nałożeniu na skórę to jednak o ochronie UV na pasma naszych włosów zapominamy! Jest to błąd! Promienie słoneczne powodują otwieranie się łusek, a kiedy promieniowanie UV dotrze do kory włosa, uszkadza jego strukturę. Dlatego stosujmy ochronę UV również na włosy! Najlepsze będą mgiełki w sprayu, które możesz mieć zawsze przy sobie np. podczas słonecznego dnia na plaży. 

 

Myj włosy często ale delikatnie 

Kiedy wracasz do domu lub hotelu po dniu spędzonym na plaży lub basenie pamiętaj, aby dokładnie umyć włosy. Słona lub chlorowana woda to bardzo agresywne substancje, które wpływają negatywnie na strukturę włosa, dlatego pamiętaj pozbyć się ich z powierzchni włosów tak szybko jak to możliwe.  

 

Nie susz włosów w słońcu 

Kiedy suszymy włosy na słońcu krople wody na naszych włosach działają jak soczewka i przyciągają do siebie promienie UV, które jak już wiemy – nie mają pozytywnego wpływu na nasze włosy. 

 

Zadbaj o nawilżenie

Stosuj maski i odżywki nawilżające, aby przywrócić włosom siłę po dniu spędzonym na słońcu. 

 

Nakładaj olejki 

Po umyciu, a także przed wyjściem z domu, pamiętaj o nałożeniu odrobiny olejku na końcówki włosów. Będąc na plaży czy basenie, możesz nałożyć olej na całe włosy, jednak pamiętaj o umiarze – zawsze stosuj tylko kilka kropel. W okresie letnim najbardziej polecamy olej z pestek malin, olej z kiełków pszenicy i olej z nasion marchwi – zawierają one największy współczynnik SPF wśród olejów ! 

 

 

 

Okres wakacji jest dla nas zbawienny, jednak nie rozpieszcza naszych włosów. Pamiętajmy zatem, o spakowaniu do walizki również kosmetyków, które zabezpieczą włosy przed niebezpiecznymi czynnikami zewnętrznymi. Specjalnie na okres wakacyjny w naszym salonie zaopatrzyliśmy się w idelany zestaw miniaturowych kosmetyków, który sprawdzi się podczas wakacyjnych wyjazdów. Zestawy te w komplecie z kosmetyczką dostępne są dla Was w naszym salonie 😉 

 

 

Zarezerwuj wizytę