Jak dbać o blond?

Piękny blond trudno osiągnąć samodzielnie w domu za pomocą farb drogeryjnych. Warto zwrócić się do eksperta, który dopasuje idealny odcień do typu urody i oczekiwań kobiety. Jednak samo wykonanie takiej koloryzacji to połowa sukcesu. Blond wymaga codziennej pielęgnacji, aby na długo pozostał taki jak w dniu wyjścia od fryzjera.

Pielęgnacja włosów blond to podstawa

Zapytaj swojego stylistę o produkty dedykowane właśnie Twoim włosom. Jeśli lubisz zimne odcienie, powinnaś mieć w swojej łazience profesjonalny tzw. fioletowy szampon, który dodatkowo ochładza kolor. Przy jego użyciu pamiętaj jednak o dodatkowym nawilżeniu, ponieważ przy codziennym stosowaniu niektóre tego typu produkty mogą przesuszać włosy. Ewentualnie używaj go co drugie mycie na zmianę z szamponem nawilżającym. Jeśli zaś wolisz ciepłe barwy, również postaw na produkty, które chronią kolor.
Blondynki przeważnie mają włosy cienkie i delikatne. Aby nie narażać ich na dodatkowe uszkodzenia i osłabienie trzeba koniecznie korzystać z odżywek i masek nawilżających.

 

Ochrona przed słońcem

To istotny element nie tylko dla ciała ale i dla włosów – nie zapominajmy o tym! Filtr na włosy jest także konieczny, jeśli po wakacjach nie chcesz wrócić z włosami przesuszonymi, matowymi, bez życia i blasku. Chroń włosy także pod przykryciem głowy. Słońce może rozjaśnić Twój kolor nawet o kilka tonów ☀

włosy mycie włosów skóra głowy pielęgnacja po koloryzacji

Poprawne mycie głowy

Staraj się nie szorować włosów – w ten sposób narażasz je na plątanie i uszkodzenia. Pamiętaj, aby myć przede wszystkim skórę głowy. Włosy myją się „przy okazji”. Odżywkę czy maskę nakładaj na osuszone ręcznikiem włosy – jeśli kosmyki będą zbyt mokre, produkt nie zadziała prawidłowo. Rozczesz odżywkę/maskę na włosach, aby mieć pewność, że dostanie się w każde miejsce.

 

Tonowanie wystarczy

Jeśli kolor po jakimś czasie się wypłukał, nie musisz ponownie rozjaśniać włosów! Zbyt częste rozjaśnianie może trwale zmienić strukturę włosów, przy braku odpowiedniej ochrony może przesuszać i prowadzić do ich łamliwości. Skonsultuj się ze Stylistą i postaw jedynie na tonowanie, by przywrócić włosom wymarzony odcień.

 

Eksperymentuj

Zaproponuj czasem swoim włosom inne produkty niż te, do których przywykłaś. Być może nowe rozwiązania okażą się bardziej skuteczne. Daj im szansę! 😉

 

Milek Design - wlosy blond i pielęgnacja CTA

Zarezerwuj wizytę