Czy prostowanie keratynowe szkodzi włosom? 5 faktów, które musisz znać! 

Zastanawiasz się nad keratynowym prostowaniem włosów, ale słyszałaś wiele niepochlebnych opinii na temat zabiegu? Wizja spalonych i zniszczonych włosów Cię przeraża? Boisz się zaryzykować? Niepotrzebnie! Z keratynowym prostowaniem, jest jak z farbowaniem włosów – wykonane odpowiednimi produktami w profesjonalnym salonie fryzjerskim jest całkowicie bezpieczne. Oto 5 faktów na temat keratynowego prostowania, które musisz znać! 

 

FAKT 1: Keratyna jest bezpieczna dla Twoich włosów 

Keratyna to białko, które naturalnie występuje w organizmie, jest m.in. budulcem paznokci i włosów. To właśnie ona sprawia, że są zdrowe i mocne. Keratyna kosmetyczna stosowana przy keratynowym prostowaniu pomaga dodatkowo wzmacniać i odbudowywać włosy, pozostawiając na nich gładką taflę. Ten zabieg doskonale sprawdza się w przypadku zniszczonych, puszących się, niesfornych kosmyków, których stylizacja zajmuje Ci każdego dnia zdecydowanie więcej czasu, niż byś chciała. 

FAKT 2: Keratynowe prostowanie jest (prawie) dla każdego 

Wiele kobiet myśli, że zniszczone włosy i rozdwojone końcówki są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu – ale nie zawsze tak jest. Dzięki swoim właściwościom odbudowującym, keratynowe prostowanie włosów niejednokrotnie jest ratunkiem dla zniszczonych kosmyków. Zabieg warto wykonać przede wszystkim wtedy, kiedy na co dzień używasz do stylizacji narzędzi, które działają na bazie wysokich temperatur: suszarka, lokówka, prostownica. Jeśli dodatkowo nie używasz dobrej jakości produktów termoochronnych, Twoje włosy narażone są na przesuszenie i inne uszkodzenia. 

 

Milek Design to najlepszy fryzjer w Warszawie – słowo! Umów wizytę w naszym salonie, a my wybierzemy dla Ciebie zabieg dopasowany do Twoich oczekiwań oraz kondycji Twoich włosów. 

FAKT 3: Zabieg keratynowego prostowania włosów należy wykonać w profesjonalnym salonie 

To coś o czym koniecznie musisz pamiętać! Żeby zabieg był w pełni bezpieczny, a Ty mogłaś cieszyć się jego efektem przez kilka kolejnych miesięcy, musi zostać przeprowadzony przez stylistę w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Nieumiejętnie przeprowadzony zabieg może przynieść zdecydowanie więcej szkody niż pożytku. Nie tylko nie zobaczysz upragnionego efektu, ale Twoje włosy mogą poważnie na tym ucierpieć. 

 

Znasz to powiedzenie, że włosy to tylko włosy i szybko odrosną? Cóż, jest w tym ziarenko prawdy, jednak lepiej się o tym nie przekonywać, prawda? Samodzielne eksperymenty z włosami rzadko mają pozytywny finał, dlatego lepiej zaufać specjalistom. W Milek Design pracujemy na produktach wysokiej jakości, a naszym priorytetem są zdrowe, mocne włosy i uśmiech na twarzach naszych klientek. 

 

FAKT 4: Odpowiednia pielęgnacja po keratynowym prostowaniu włosów jest ważna! 

Jeśli chcesz zachować, a nawet wzmocnić efekt zabiegu keratynowego prostowania włosów, przestrzegaj odpowiedniej pielęgnacji. O tym jak to zrobić, opowie Ci krok po kroku specjalista w salonie. Jak dbać o włosy po keratynie? 

  • włosy umyj dopiero 24 godziny po zabiegu, aby preparat miał czas, by dobrze zadziałać; 
  • stosuj delikatne szampony o prostym składzie w celu oczyszczenia skóry głowy; 
  • dbaj o odżywienie włosów i wybierz produkty intensywnie nawilżające oraz regenerujące; 

 

Najlepsze produkty do codziennej pielęgnacji włosów znajdziesz oczywiście w Milek Store – światowe matki, doskonały skład, potwierdzone działanie. Napisz do nas, a my pomożemy Ci dobrać produkty dla Ciebie! 

FAKT 5: Zalety keratynowego prostowania

Wiesz już, że dobrze przeprowadzony zabieg jest w pełni bezpieczny dla Twoich włosów, ale jakie jeszcze są zalety keratynowego prostowania włosów? 

  • wyprostowanie włosów na kilka tygodni 
  • brak puszenia się kosmyków 
  • wygładzenie włosów 
  • nawilżenie i odbudowa
  • efekt utrzymujący się 3-6 miesięcy

Zarezerwuj wizytę