5 sposobów na matowe i zniszczone włosy po lecie oczami Darka Miłka

Lato dobiegło końca. Pozostały piękne fotografie, opalona skóra oraz… matowe i zniszczone kosmyki. Regeneracja pod sauną, a może ampułka regeneracyjna? Poznaj porady eksperta w dziedzinie pielęgnacji włosów. Wskazówki Darka Miłka – stylisty oraz właściciela Salonów Milek Design pomogą Ci wrócić do lśniących oraz zadbanych włosów.Pytanie Klientki: Moje włosy są matowe i zniszczone. Jestem posiadaczką włosów blond, teraz jeszcze jaśniejszych niż wydawały się przed urlopem. Czy coś zrobiłam nie tak podczas ich pielęgnacji, że ich kolor się zmienił?
Darek Miłek: Włosy blond, ale także te ciemne czy rude reagują na działanie kąpieli wodnych w sposób, który Pani zaobserwowała. Efekt, o którym Pani wspomina, to wpływ silniejszego promieniowania słonecznego w okresie letnim na włosy. Niestety, ma ono bardzo negatywne działanie na nasze kosmyki. Oprócz rozjaśnienia koloru, włosy stają się matowe, a końce osłabione. W okresie letnim niestety nie ma Pani wpływu na proces ich delikatnego rozjaśnienia. W naszych salonach dostępne są specjalistyczne preparaty, które zabezpieczają włosy przed negatywnym działaniem słońca. Utrzymują one odpowiedni stopień nawilżenia włosów, dzięki czemu pozostają w lepszej kondycji. W takim przypadku działa zasada :zapobiegamy negatywnemu działaniu promieni słonecznych oraz kąpieli wodnych na nasze włosy.

Pytanie Klientki : Jak zregenerować włosy po lecie ? Moje włosy po powrocie z urlopu są matowe, a końce rozdwojone. Niestety, nie stosowałam odpowiednich produktów na włosy, które zabezpieczały je przed słońcem i słoną wodą.
Darek Miłek : W naszych salonach mamy dostępnych kilka rodzajów regeneracji. Jednym ze sposobów jest aplikacja ampułki regeneracyjnej. Shot ma za zadanie odbudować i nawilżyć zniszczone włosy. Intensywniejszą formą jest zabieg regeneracyjny, który dodatkowo można wzmocnić sauną na włosy. Po aplikacji produktu na włosy, pozostajemy pod sauną parową przez około 20 minut. Ciepła para otwiera łuski, a produkt ma możliwość wniknąć w głąb i odbudować uszkodzone partie kosmyków.

Pytanie Klientki : Czy mogę zadbać o swoje włosy również w domu, czy wizyta w salonie jest Konieczna, aby je odżywić?
Darek Miłek : Tak, posiadamy również produkty do intensywnej pielęgnacji włosów w domu, gdy z różnych przyczyn klientki nie mogą odwiedzić salonu fryzjerskiego. Styliści Milek Design mogą doradzić co do wyboru odpowiedniego kosmetyku do pielęgnacji Twoich włosów w domu. Bardzo dobrą formą regeneracji kosmyków w domu jest maska. Możesz wybrać kosmetyk odpowiedni do potrzeb Twoich włosów. Jej działanie regeneracyjne możesz wzmocnić poprzez dodanie kilku kropel olejku, który jest także dostępny w salonach Milek Design. Taki kompres zawinięty w np.ręcznik pozostawiasz na włosach przez 20 minut lub gdy masz więcej czasu- nawet na 30 minut. Jest to rewelacyjny zabieg na włosy suche i zniszczone.

Pytanie Klientki : Słyszałam o nowości dotyczącej odżywiania włosów – regeneracji lodem. Czy jest dostępna w Milek Design? Na czym polega?

Darek Miłek: Tak, jak najbardziej salony Milek Design oferują usługę „Regeneracji lodem”. Jest to zabieg stworzony z myślą o włosach matowych, potrzebujących wygładzenia. Regeneracja polega na aplikacji serum oraz wygładzeniu partii kosmyków specjalną „prostownicą”, która posiada lodowe wkłady. Mycie szamponem oczyszczającym otwiera łuskę włosa, serum wnika w głąb i odbudowuje uszkodzone partie. Dopełnieniem zabiegu jest przeprasowanie włosów zimną prostownicą, dzięki której łuska zostaje domknięta, a serum zatrzymane wewnątrz włosa. Włosy po zabiegu są nawilżone, wygładzone oraz intensywnie odżywione.

PROPOZYCJA: warto spróbować też strzyżenia metodą Split-Ender. Jest to strzyżenie za pomocą specjalnej maszynki. Przesuwamy nią po wyselekcjonowanym paśmie i bardzo powoli obejmujemy całą powierzchnię włosa. Niwelujemy dzięki temu wszystkie uszkodzone kosmyki i „niesforne końcówki”. Włosy są wyrównane. Rewelacyjna jest informacja, że nie tracimy długości włosów, a jedynie eliminujemy zniszczone włosy. Warto spróbować jako wyrównanie zniszczonych kosmyków po lecie, a w kolejnym kroku poddać włosy regeneracji pod sauną.

SPRÓBUJ: Gdy korzystasz z sesji sauny czy na siłowni czy w swoim ulubionym spa, możesz nałożyć przed rytuałem maskę na włosy. Wspaniale odżywi i nawilży kosmyki. Połącz przyjemne z pożytecznym.

 

 

Zarezerwuj wizytę